Návštěva Krajské knihovny v Pardubicích

Vítejte ve WordPressu. Toto je váš první příspěvek. Můžete ho upravit, nebo smazat a postupně pak začít s tvorbou vlastního webu.

Žáci 1. ročníku oboru Hotelnictví a Veřejnosprávní činnost měli dnes možnost nahlédnout do tajemných zákoutí Krajské knihovny Pardubice. Ta se nachází v samém srdci města, na Pernštýnském náměstí, v objektu třech historicky vzácných budov.

Exkurze započala v recepci knihovny. Zde dostali žáci informace o registraci průkazek a mnozí zjistili, k čemu slouží bibliobox. V informačním oddělení se dozvěděli o tom, že pardubická knihovna spolupracuje s Macanovou knihovnou pro nevidomé v Praze a že je zde k dispozici knižní fond pro nevidomé. Mezi další navštívená oddělení náležela studovna ekonomie a práva, žáci zabrousili také do dětského oddělení. Přes studovnu a čítárnu vedly jejich kroky do regionální studovny až do oddělení beletrie, kde si mohli prohlédnout nejen knižní tituly, ale i audioknihy. Celá exkurze byla zakončena hudebním oddělení. Doufám, že se výprava do knihovny za historií a knihami všem líbila a že někteří se vrátí se žádostí o vydání průkazky čtenáře, protože, jak řekl Ernest Hemingway: „Neexistuje věrnějšího přítele než knihy.