Den Pardubického kraje

V pátek 31. května si žáci Veřejné správy a prvního ročníku nástavbového studia oboru Podnikání užili příjemné dopoledne v centru Pardubic. Žáci absolvovali komentovanou prohlídku Krajského úřadu v Pardubicích v rámci akce Den Pardubického kraje. Budova Krajského úřadu je spojena s budovou Magistrátu města Pardubic. A právě u vchodu do magistrátu, u soch dvou zubrů, prohlídka začala. Paní průvodkyně Veronika Holubová podala vyčerpávající výklad a během prohlídky žákům pokládala záludné otázky, například proč se nachází u vchodu socha dvou zubrů a co symbolizuje, jaký je nejvyšší a nejnižší zeměpisný bod Pardubického kraje, kolik obcí je v našem kraji, jaký je význam symbolů na znaku Pardubického kraje a podobně. Za každou správnou odpověď žáci dostali malé dárečky. Prohlídka pokračovala přes Machoňovo foyer do třetího patra budovy, kde sídlilo za druhé světové války gestapo. Prohlídka pokračovala i do podzemí, kde si žáci mohli prohlédnout zbytky kamenných hradeb. Nejvíce žáky zaujala jednací síň Rady Pardubického kraje a nově zrekonstruovaný sál Zastupitelstva Pardubického kraje. Exkurze byla zakončena na Pernštýnském náměstí.